Mirë se vini në Shenzhen Hengda Elektronikë kufizuar

Shërbimet tona kryesore

 • PCB designPCB design
 • PCB productionPCB production
 • Kuvendi PCBKuvendi PCB
 • components sourcingcomponents sourcing
 • function testfunction test
 • Enclosure assemblyEnclosure assembly

qendra produkt

Rreth nesh

 • pse na zgjodhet ne

  Pse na zgjodhet ne? 15 vjet eksperiencë në prodhim PCB dhe Kuvendi PCB / ISO9001, TS16949, UL Aprovimi dhe RoHS përputhje / One-stop zgjidhje për dizajn PCB, të shpejtë-ana e prototyping, komponentët ndihmuese, SMT & Nëpërmjet-vrimë kuvendi / testimin funksional, Shtojcë kuvendi / Testim shërbimet: AOI e inspektimit, në Circuit Testimi, X-Ray dhe testimin funksional.
  pse na zgjodhet ne
 • KUVENDI SHËRBIMET PCB

  Full / Gardian pjesshëm / ngarkesë PCB Kuvendit / Prototype PCB Kuvendit / Quick-Kthejeni PCB Kuvendit / PTH, SMT, dhe qark të përziera teknologjisë kuvendi / gjobë-katran BGA, POP, QFN, dhe më i vogël paketë 0201 / RoHS përputhje kuvendit pa plumb / conformal veshja / 100% AOI test dhe test rreze-X për BGA / IPC standard 2 Klasa /
  KUVENDI SHËRBIMET PCB
 • Advantage ynë

  1.0ne-stop service covering hardware design + software program + PCB layout + PCB assembly + casing service for customers. 2.More than 10-year experiences with PCB,PCBA production in automatic,auto,medical,industrial con- trol,security,communications,power supply filed.We help our customers to deal with their difficulties in the production and cost down by sourcing from China. 3.We provide full BOM sourcing for all kinds of electronic.parts,connectors,plastic mold and cable,etc. We have most professional component sourcing team and competitive sourcing channels with guarantee quality. 4.Instant feedback and short delivery time.We provide 24-hour online service for global customers.We quote BOM within 24 hours and PCB assembly prototype in 5 days. 5.Both prototype and mass production are acceptable.There is no minimum order quantity restrictions. 6.We test both PCB and key components 1009 6 before delivery.Our warranty is 12 months for all the boards and products. 7.We provide credit to our long-term cooperation customers.
  Advantage ynë
 • PCB & PCBA SHËRBIME

  *PCB layout and PCB production *Components Procurement and management. *PCBs Assembly (SMT & DIP)*Electronic & Mechanical new project design & development *AOI, X-ray, IC programming,Functional Testing and ICT testing*Complete Unit Assembly (box building)
  PCB & PCBA SHËRBIME

Shenzhen Hengda Electronics Limited., E themeluar në vitin 2007, (me seli në Shenzhen, baza e prodhimit PCB është e vendosur në Zhuhai, baza kuvendi PCB është në Shenzhen baoandistrict), i specializuar në produktet elektronike R & D, projektimin PCB, klon PCB, prodhimit PCB , PCB kuvendi, OEMODM shërbimit .Hengda ofron profesionale one-stop shërbime PCB zgjidhje dhe mbështetje të avancuara teknike për ndërmarrjet vendore dhe të huaja, fabrika, tregtarët, institutet kërkimore.

Lajme

 • How to choose high fre...

  With the advancement of electronic design technology and manufacturing process, electronic products are also gradually de...
 • Reasons and measures o...

  There are as many as 20 processes in the PCB design and manufacturing process. Poor tin plating is really a headache. Poor tin on the circuit board...
 • How to choose the righ...

  PCB board life and performance depends on the choice of circuit board material. In order to select the correct board material, it is important to c...
 • Pcb Assembly Shenzhen ...

  Pcb Assembly Shenzhen Custom Smt Pcba Prototype Service Oem Circuit Boards PCB (printed circuit board) is a printed circuit board, which is one of...
 • alumini PCB

  alumini PCB

  Definition edit The aluminum substrate is a metal-based copper-clad board with good heat dissipation function. Generally, a single panel is compose...

Ju mund të na kontaktoni këtu